środa, styczeń 29, 2020

POLECAJ ZNAJOMYM

FacebookTwitterDiggGoogle BookmarksRSS Feed

Ciepły montaż okien

ciepły montaż okien warszawa 

CIEPŁY MONTAŻ OKIEN - WARSZAWA

 

Czym jest ciepły montaż okien?

ciepły montaż warszawaDecydując się na kupno dobrych okien, często zapominamy, że doskonałe właściwości termoizolacyjne i inne to raptem połowa sukcesu. 

Obowiązkowym uzupełnieniem okazuje się zadbanie o eliminację mostków termicznych, czyli miejsc styku okien i ścian. W takich miejscach bardzo łatwo wydostaje się na zewnątrz budynku nagromadzone ciepło ze środka. Zadbanie o tę kwestię pozwala zminimalizować straty ciepła, a więc budynek staje się automatycznie bardziej energooszczędny, a rachunki za ogrzewanie znacznie maleją. Montaż okien metodą ciepłą, inaczej także zwaną wielowarstwową najlepiej przeprowadzić za pomocą doświadczonej ekipy montażowej.

Jakie są różnice między standardowym a ciepłym montażem?

Standardowy montaż okna polega na jego przytwierdzeniu za pomocą kotw do muru. Do szczeliny między ramą ościeżnicy a murem wprowadza się piankę poliuretanową (PUR). Główna różnica między typowym a ciepłym montażem polega na rodzaju wykonania połączenia i uszczelnienia pomiędzy ramą okna a murem. W przypadku montażu wielowarstwowego w celu dodatkowego wzmocnienia i zabezpieczenia stosuje się dodatkowe taśmy. Pierwszą z nich jest taśma paroizolacyjna (paroszczelna). Nakłada się ją na ościeżnicę od wewnętrznej strony okna do ściany, tak aby zapobiegała przenikaniu wilgoci do muru z wnętrza domu. Druga to taśma ciepły montaż okien warszawa 2paroprzepuszczalna, a jej warstwę nakleja się na ościeżnicę od zewnętrznej strony okna. Ma na celu zapobiegać przemakaniu muru w miejscu styku okna z przegrodą budowlaną, a jednocześnie zapewniać odpowiednią wentylację powietrza oraz odprowadzanie pary wodnej.

Warto zainwestować w ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien warto przemyśleć, jeśli docelowo chce się osiągnąć jak najbardziej szczelne połączenie między murem a ramą okienna. Na przestrzeni lat taka inwestycja pozwala zaoszczędzić na niższych rachunkach za ogrzewanie domu, a dodatkowo zapobiega powstawaniu wilgoci, która może doprowadzić do powstawania grzyba na ścianach. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że do wykonania takiego montażu potrzeba znacznie więcej materiałów izolacyjnych oraz czasu. Skutkuje to dosyć większym kosztem niż za montaż standardowy, jednak przekłada się to na większy komfort i pewność z zadbania o każdy element budynku.

Reasumując ciepły montaż choć droższy, zawsze opłaca się bardziej w perspektywie czasu.

Dane Kontaktowe

"Ciepłe Okna" - Okna Adams i Amberline - producent okien

E-Mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Telefon
607 318 243
Adres
ul. Montwiłła 67
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Porady

CZYTAJ NASZE PORADY:

Okna ADAMS - Jakie okna Adams szczególnie polecamy?

Okna energooszczędne - Dlaczego i jakie okna energooszczędne wybrać?

Ciepły montaż okien - Co to jest ciepły montaż i dlaczego warto go wdrożyć?

Okna pasywneDlaczego okna pasywne są dziś tak cenione?

Dobre okna - czyli jakie okna wybrać i na co zwrócić uwagę podczas inwestycji?

Nasz Partner

Oferujemy produkty Firmy Adams